Ból oka i uczucie ciała obcego w nim

Witam. Otóż co jakiś czas odczuwam ból oka. Mam uczucie, jakby było w nim jakieś ciało obce. Zaczynam wtedy intensywnie je pocierac, lecz to uczucie narasta. Czuje, że coś w nim jest, jednak nie mogę się tego pozbyć. Po długim pocieraniu bywa tak, że uczucie ustąpi, natomiast najczęściej daruje to sobie i staram się zasnąć (zazwyczaj mam to uczucie przed snem). Ból czuje ZAWSZE w lewym oku. Dodam że noszę soczewki i byłem u okulisty z tą dolegliwoscia - niby wszystko jest ok. Co mi dolega?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że powinien Pan skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą okulistą, co też Pan zrobił. Jeśli zatem lekarz okulista nie znalazł żadnej istotnej przyczyny, najpewniej nie ma powodów do niepokoju. Być może związane jest to z nadmiernym przesuszeniem rogówki. Gdyby coś takiego się powtórzyło proszę spróbować użyć kropli, które nawilżają gałkę oczną.