Nawracający bòl oka i uczucie ciała obcego

Od marca mam nawracający bòl oka - uczucie ciała obcego. Brałam maxitrol i tropicamid, pomogły na krótko. Następnie przepisano mi dicortinef ( nie miałam zaczerwionego oka) ból ciągle nawracał. Lekarz po pomiarze stwierdził podwyższone ciśnienie około 20 -otrzymałam oftensin 2 x dziennie. Po miesiącu ciśnienie spadło do 16. Oko jest przesuszone pomimo brania kropli nawilzajacych i dalej boli. Dodam że jestem osobą z dużą krótkowzrocznością - 13 i astegmatyzmem - 3. Proszę o pomoc

Witam.regeneracja nabłonka rogówki po leczeniu jakie Pani przeszła wymaga cierpliwości z Pani strony. Powinno się poprawić za około 6 tygodni. Proszę nie stosować antybiotyków tylko sztuczne łzy bez konserwantów np Bepanthen lub HyloParin. Pozdrawiam serdecznie