Ból palca po ugryzieniu przez chorego na padaczkę

Witam. Ok. 2 tygodnie temu pomagałem choremu na padaczkę, przy próbie rozwarcia mu szczęki chory dość mocno ugryzł mnie w palec. Ratownicy z Pogotowia kazali się nie martwić. Rana jeszcze się goi , a ja zaczynam odczuwać jakby drętwienie całej ręki, mam wrażenie, że jest mi w nią zimno i lekko boli mnie przedramię. Czy pogryzienie przez człowieka może mieć jakieś następstwa? Widocznych objawów (typu pręgi) zakażenia nie zauważyłem, ale trochę mnie to niepokoi. Proszę o radę.

Silne ugryzienie mogło uszkodzić nerwy biegnące w obrębie palca. Najlepiej będzie jeśli skontaktuje się pan z lekarzem POZ w przychodni do której jest pan zapisany. Będzie on mógł dokładnie obejrzeć ugryzione miejsce, zbadać Pana i podjąć decyzje co do dalszego postępowania.