Ból piersi promieniujący pod pachę - co robić?

Mam 58 lat. Boli mnie lewa piersi nawet gdy ją lekko dotykam. Boli mnie przez kilka dni po badaniu przez ginekologa. Ból promienieje pod pachę.

58 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie powinna Pani wiązać bólu z badaniem wykonywanym przez specjalistę ginekologa. Ból piersi może mieć bardzo wiele przyczyn. Długotrwały ból jednej piersi w okresie pomenopauzalnym może świadczyć o nowotworze piersi. Ból oraz tkliwość jest także objawem zapalenia. Konieczne będzie dodatkowe badanie u lekarza specjalisty ginekologa.