Ból po prawej stronie miednicy przy nerwicy

Witam, Od dwoch tygodni mam bol po prawej stronie miednicy. Boli tez prawa noga, krzyz. Lekarz stwierdzil, ze to na tle nerwowym i jelita sa podraznione. Przepisal srodek na rozrzedzenie kalu. Bol nadal jest ale juz nie tak silny. Lekarz stwierdzil, ze nie potrzebuje gastroskopii. Dodam, ze mam nerwice i nie wiem czy powinnam zrobic gastroskopie/kolonoskopie czy zostawic to jak jest. Czy ranigast jest w takim stanie wskazany? Czy moga byc tam nadzerki? Nie chce sie obudzic ktoregos dnia z rakiem

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawają na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w pani okolicach znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl
Polecam również artykuł:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani zrobić wszystkie badania - również gastroskopię - po ta aby upewnić się czy objawy faktycznie są na tle nerwicowym. Warto może byłoby również udać się do psychoterapeuty w celu znalezienia sposobów jak radzić sobie z objawami nerwicowymi.
Nie ma co zwlekać z gastroskopią skoro lekarz tak zalecił - odraczanie tego badania jeszcze bardziej podwyższa Pani lęk i działa na Pani wyobraźnię.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska