Ból podbrzusza a przewlekły stres i podnoszenie ciężkich przedmiotów

Witam, od około 3 tygodni mam problemy z bólem podbrzusza promieniującym od lewej strony. Ból nie jest ciągły, piekący i/lub kłujący. Czy problem może pochodzić od a) przewlekłego stersu, b) w wyniku podnoszenia ciężkich przedmiotów? 4 lata temu zdiagnozowano u mnie sarkoidozę płuc i węzłów II st, wyleczona przez 1 rok sterydami, RTG poprawne, waga 82 wzrost 183. Dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być dźwiganie ciężarów, które mogło doprowadzić do powstania przepukliny, której objawy są zgodne z opisywanymi przez Pana. Sugeruję kontakt z chirurgiem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Obie przyczyny moga być prawdopodobne. Pytanie o wypróżnienia? regularne czy zaoarcia? jakieś operacje? ewentualne zrosty pooperacyjne takze moga być przyczyną.
Pozdrawiam