Ból w okolicy żołądka i przewlekły stres

Od blisko 10 miesięcy żyję w bardzo silnym stresie spowodowanym koniecznością opieki nad dwiema przewlekle chorymi osobami. Od jakiegoś czasu w okolicy żołądka, zawsze w tym samym miejscu, odczuwam nawracający kłujący ból w okolicy żołądka po lewej stronie tuż pod żebrami. Niedawno przeprowadzona morfologia wykazała bardzo złe wyniki, w tym hgb na poziomie nieznacznie przekraczającym 8 przy normie od 12. Czy przyczyną może być wrzód żołądka i jaki wpływ ma stres na jego powstanie?

Dzień dobry,

Bardzo prawdopodobne, że w wyniku stresu doszło do rozwoju wrzodu żołądka i/lub dwunastnicy. Proszę udać się do lekarza, który po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie leczenie. Proszę pamiętać o sobie, bo jeśli Pani nie będzie zdrowa, to nie będzie Pani również w stanie pomagać innym... Niska hemoglobina może wynikać zarówno z obecności wrzodu i "podkrwawiania",., jak i np. z nieprawidłowego odżywiania się, ew. zaburzeń wchłaniania. Aby postawić celną diagnozę warto odwiedzić lekarza, który porozmawia z Panią i Panią zbada, być może zleci również dodatkowe badania. Wówczas można będzie zalecić skuteczne leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz