Ból podbrzusza w wyniku spania na plecach

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu podczas spania na plecach budzę się zazwyczaj po godzinie z okropnym bólem podbrzusza i uczuciem pełnego pęcherza. Sytuacja się normuje, gdy położę się na boku, wtedy jest wszystko w porządku -nie boli, nie mam tej natychmiastowej potrzeby oddania moczu. Dodam, że zawsze chodzę spać z pustym pęcherzem. Zastanawiam się, czym to jest spowodowane, a naprawdę jest męczące. Jeśli to miałoby pomóc, to dodam, że mam piasek na obu nerkach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badań dodatkowych nie jestem w stanie stwierdzic tego jednoznacznie, jednak możłiwe, że wynika to z nadwrażliwości pęcherza, zaburzenia zagęszczania moczu w godzinach nocnych oraz być związane z kamicą.