Ból podczas stosunku i swędzenie po nim: jaka jest przyczyna?

Witam, Problemem jest ból podczas stosunku. Kobieta skarży się na niego jedynie w pozycji od tyłu na tzw. "pieska". Mówi, że to ból wewnętrzny w okolicy jajnika lewego, czuje jakby "odrywał się", coś w tym stylu. Chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyna tego? Drugim problemem jest bardzo niskie libido, a po stosunku gdy osiągnie orgazm przeważnie łechtaczkowy ma swędzenie. To jest swędzenie tylko, gdy dotykam miejsc intymnych lub chcemy jeszcze raz to zrobić. Może to jakieś otarcia lub coś, ale raczej kobieta jest wilgotna.To również problem który mnie nurtuje. Z góry dziękuje za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ból jest objawem negatywnym wielu chorób. Ze względu na stałe dolegliwości wskazana jest wizyta u ginekologa, który po uszczegółowieniu wywiadu oraz po wykonaniu badania, ustali przyczynę wszystkich objawów. Najczęściej są one związane z infekcją, endometriozą, nadżerkami i innymi. Niestety bez wizyty lekarskiej nikt nie powie, co może wywoływać wspomniane przez Pana dolegliwości.
Z tego powodu zachęcam do przekonania partnerki do wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam.