Ból przy nagryzaniu po naderwaniu więzadła przyzębnego

Jak długo może utrzymywać się ból przy nagryzaniu (wrażliwość zęba) po naderwaniu więzadła przyzębnego? Przeszło miesiac temu uderzyłem się w górny siekacz gwintem od butelki. Dentystka obejrzała ząb i stwierdziła przeciążenie więzadła. Myślałem, że już jest dobrze bo nie odczuwam bólu samego z siebie, ale wczoraj nagryzłem tym zębem twardy kawałek precla i znowu ząb przeszył mocny ból. Z tym że nie jest on taki jak przy próchnicy, bardziej jakby z tych tkanek otaczających.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

nowy uraz zęba który powinien być odciążany to nowy problem - warto zrobić kontrole rtg aby ocenić tkanki wokół zęba
najlepiej zgłosić się do periodontologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po urazie nawet kilka miesięcy. Konieczne są regularne wizyty kontrolne ( też radiologiczne ). Powinien Pan zgłosić się do lekarza prowadzącego, ew periodontologa.