Ból ręki u 3-latka po urazie

WitamMam pytanie, 3latek wieczorem podczas zabawy z tatą, zrobił sobie coś w rękę, tzn tata chciał go przyciągnąć, a on w tym momencie jakby wykręcił dloń, zaczał bardzo płakać, podałam lek przeciwbolowy, trzymał rękę na poduszcze, nie chce nią ruszyć, bo jak tylko lekko ruszy to płacze, posmarowałam maścią przeciwbólową, kwaśną wodą, i w tej chwili śpi, nie widać żadnego opuchnięcia, pytanie czy powinniśmy jechać na ostry dyżur, czy poczekać do rana i poczekać jak się sytuacja rozwinie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie rękę powinien obejrzeć lekarz. Być może zdecyduje on także o konieczności wykonania kontroli radiologicznej. Diagnostykę wskazane jest przeprowadzić w pierwszej dobie od urazu.