Ból węzłów chłonnych

Dobry Wieczór. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące bólu węzłów chłonnych. Jakiś czas temu przez kilka tygodni bolała mnie szyja po lewej stronie, nie umiem dokładnie określi w jakim miejscu, wydaje mi się że tam gdzie są węzły chłonne, że to był właśnie ból węzłów chłonnych, aczkolwiek zaznaczam, że nie mam pewności. Wydawało mi się też że węzły chłonne są trochę powiększone. Po kilku tygodniach ból węzłów chłonnych ustał. Teraz znowu w tym samym miejscu mnie boli i mam wrażenie jakbym miała powiększony węzeł chłonny, który jakby mi się przemieszczał. Proszę o informację co to może być, do jakiego specjalisty mam się udać? Czy ból węzłów chłonnych może być oznaką jakiejś choroby? Kiedyś zawsze ból węzłów chłonnych kojarzył się z nadchodzącym przeziębieniem, ale w sumie tym razem trwa dosyć długo i nie bardzo wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, początkowo prosze sie udac do lekarza rodzinnego, ktory skieruje do odpowiedniego specjalisty po wykonaniu badania lekarskiego. Pozdrawiam