Ból w biodrze i pośladku po operacjach na skoliozę

witam,2.5mies temu przeszłam operacje skoliozy(2 etapy wyciag czaszkowy),poprawa z 95 na36 stopnie, od jakis 3 tyg mam ból w prawym biodrze i posladku nasilajacy sie np przy kichaniu, czy to normalne po takim zabiegu, czy biodra moga sie przestawiac i wywolywac bol, wizyte mam pod koniec miesiaca,nie wiem czy powinnam zglosic sie wczesniej czy to zwykly objaw po takiej ingerencji w organizm

Aleksander Ropielewski

Bóle mogą wynikać ze zmiany biomechaniki stawu biodrowego jak i innych stawów oraz przykurczy i rozciągnięcia mięśni. Po zabiegu organizm przystosowuje się do nowych warunków, stawy pracują w nieco innym zakresie a mięśnie nie są dostatecznie zaadaptowane do nowych warunków. Odnośnie bólu to jeżeli leczenie przeciwbólowe nie jest wystarczające proszę zgłosić się do lekarza. Nie powinna Pani cierpieć.

Nie znam przebiegu operacji , nie mogę więc wypowiedzieć się szczegółowo! Proszę zgłosić się na przyśpieszoną kontrolę , zż