Ból w dolnej części brzucha a zespół jelita drażliwego
Od półtora roku odczuwam stałe gniecenie w prawej dolnej części brzucha. Nasila się ono w pozycji siedzącej, maleje natomiast po spożyciu alkoholu (piwo, wino). Od mniej więcej tego samego okresu czasu oddaję też papkowate lub bobkowate stolce. Gastrolog zasugerował, że to dolegliwość jelitowa, ale raczej ją zbagatelizował, nie sugerując kolonoskopii. USG ani tomograf nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Czy mogę przyjąć, że jest to najprawdopodobniej zespół jelita drażliwego?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest rozszerzenie diagnostyki w kierunku patologii jelit. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.