Ból w okolicy mostka, drętwienie ręki, duszności, suchość w ustach a stan przedzawałowy

Witam, mam prawie 27 lat, palę i mało się ruszam... Dzisiaj pieczenie/ból w okolicach mostku i niemoc w lewej ręce. Po chwili w ręce odczuwałem jakby lekkie drętwienie. Gdy chciałem wziąć głębszy oddech ból w klatce się powiększał. Ból czasami promieniował na plecy. Czułem duszność. Po jakiś 30 min bóle słabły. Dodam że usta mi zeschły. Chciałbym zapytać czy to stan przed zawałowy? Nie czułem żadnych lęków przed śmiercią itp. Czy mam od razu jechać do lekarza czy mogę poczekać z tym do jutra?

Witam! Opisane bóle mogą być spowodowane niedokrwieniem mięśnia sercowego. Zawały u osób w Pana wieku zdarzają się stosunkowo rzadko, warto jednak skonsultować się z lekarzem który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.