Ból klatki piersiowej i senność a stan przedzawałowy

Od paru dni czuję różne bóle w klatce piersiowej, głównie lewej części. Często mam też takie jakby "wyładowania" na całym ciele, wtedy mnie zaczyna kłuć w różnych miejscach. Senność też występuje. Boję się czy to czasem nie stan przedzawałowy, bo jestem gruby, nawet bardzo, mimo że w ciągu ostatnich 3 miesięcy schudłem ponad 10kg. Ale czytałem trochę o tym, i to mógłby być też brak magnezu, bo faktycznie, od paru miesięcy nie jem niczego co go zawiera. Mam 16 lat. Pozdrawiam.

Witam. Bóle zawałowe mają nieco inny charakter. Lokalizują się one za mostkiem, mogą promieniować do szyi i lewej ręki, dają wrażenie gniecenia i ucisku w klatce piersiowej. Nie zdarzają się również często w tym wieku, nawet u osób z nadwagą. Dolegliwości mogą wynikać raczej z niedoboru elektrolitów. Bogatym źródłem magnezu są kiełki zbóż, woda mineralna, otręby, kaszę gryczaną, groch, fasolę, orzechy, produkty zbożowe z pełnego przemiału, banany i kakao.