Ból w okolicy wyrostka podniebiennego

Tam gdzie znajduje sie wyrostek podniebienny odczuwam bol ,co to moze byc?

Witam,
wyrostek podniebienny wychodzi z trzonu szczęki jako pozioma blaszka kostna, łącząca się w części środkowej z analogiczną blaszką szczęki przeciwległej - nie bardzo rozumiem jak Pani odczuwa ten ból, dlatego proponuję wizytę u stomatologa.

Dzień dobry,

Zapewne chodzi Pani o kość podniebienną. Proszę przypomnieć sobie, czy przypadkiem nie jadła Pani rzeczy, które mogły urazić podniebienie. To jest jedna z najczęstszych przyczyn bólu. Ewentualnie samodzielnie ocenić błonę śluzową podniebienia w lustrze, czy nie ma na niej jakichś zmian patologicznych. Jeśli są to warto pokazać je lekarzowi. Ew. może Pani wcześniej popłukać jamę ustną mieszanką szałwi i rumianku.

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz