Stany zapalne w obu wyrostkach sutkowych u 5,5-letniego syna w MRI przysadki mózgowej

Witam. Mój 5,5 letni syn miał robione MRI przysadki mózgowej, w celu uzupełnienia diagnostyki niskorosłość. Po otrzymaniu opisu zaniepokoiły mnie "stany zapalne w obu wyrostkach sutkowych, obustronnie w obrębie komórek sitowia oraz w prawej zatoce szczękowej". Poza tym wszystko jest w normie, nie ma żadnych zmian oraz nieprawidłowości. Bardzo proszę o informację co oznaczają te stany zapale i do jakiego specjalisty powinnam udać się z dzieckiem.

Witam Panią,

Powinna udać się Pani do endokrynologa (zakładam, że już oznaczyła Pani Synkowi hormon wzrostu i IgF1?) Warto również oznaczyć stężenie TSH rano na czczo. Proponowałbym również wizytę u dobrego laryngologa. Warto ustalić etiologię stanu zapalnego i rozpocząć odpowiednie leczenie. Na wizyte koniecznie proszę zabrać ze sobą płytkę CD z nagranym MRI.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz