Ból wewnętrznej strony uda po ćwiczeniach

witam. Boli wewnętrzna strona uda jakby za ścięgnami, trwa to już około 2 miesięcy i powstałe prawdopodobnie kiedy byłem osłabiony braniem antybiotyków na helicobakterie a grałem w piłkę i ćwiczyłem intensywnie szczególnie biegi. Był moment kiedy trudno mi było chodzić bezpośrednio po silnym wysiłku fizycznym ale na drugi dzień ból ustąpił na tyle że mogłem normalnie chodzić. Proszę o odpowiedź w w/w problemie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie doszło do naciągnięcia/naderwania ścięgna/ścięgien mięśni przywodzicieli.
Regeneracja tych struktur jest procesem długim, mogącym trwać nawet do pół roku, przy założeniu, że nie dojdzie do pogłębiania się kontuzji z powodu uprawianego sportu i/lub wykonywania ruchu powodującego gwałtowny skurcz mięśnia, którego ścięgno jest uszkodzone.
Wtedy może dojść do utrwalenia kontuzji.
Jeśli ból pomimo zaprzestania treningów nie ustępuje warto skonsultować się z lekarzem ortopedą lub lekarzem sportowym.