Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób leczenia naderwania przywodziciela pachwiny

Podczas robienia wykroków ze sztangielkami doznałem urazu (ból jakby przerywały się nitki w ciele).Ortopeda po wykonaniu USG stwierdził naderwanie przywodziciela pachwiny(zdążyła się już zrobić wielka blizna).Zalecił rehabilitację z fizjoterapeutą+pole magnetyczne i wysłał do chirurga czy nie ma przepukliny.Chirurgh stwierdził że nie ma ale rehb. nie ma sensu bo się tylko drażni bliznę,powiedział że jeśli ból nie przejdzie po pół roku to część przywodzicieli się podcina. Więc jak w końcu leczyć?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam Serdecznie
Polecam wprowadzenie systematycznych ćwiczeń rozciągających, na przemian z ćwiczeniami kolagenowymi i ekscentrycznymi. Dodatkowo można stosować wszelkie zabiegi manualne nacelowane na tkankę łączną. Bardzo skuteczny jest intensywny masaż poprzeczny ciągły. Ze względu na długotrwały charakter dolegliwości, terapia musi trwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie należy również zwrócić uwagę na zaburzone wzorce ruchowe, statyczne i dynamiczne ustawienie miednicy, funkcję mięśniową w szczególności głębokich mięśni miednicy. Korekta tych czynników jest kluczem do przywrócenia prawidłowej funkcji aparatu mięśniowego i prewencji nawrotów dolegliwości proponuję konsultacje z dobrym fizjoterapeutą który poprowadzi rehabilitacje. Nie napisał Pan jak długo minęło od powstania urazu to również odgrywa ważną rolę w dobraniu odpowiedniej rehabilitacji.

0

Blizny w aparacie więzadłowym jak i mięśniowym należy uelastyczniać a nie "zostawiać je w świętym spokoju", a podcinanie przywodzicieli spowoduje kolejne blizny i osłabianie mięśni, jak i zaburzanie biomechaniki chodu. Proponowałabym udać się do fizjoterapeuty który dobierze ćwiczenia rozciągające, zastosuje terapię tkanek miękkich, a w zależności od postępu zaleci kolejne ćwiczenia o innym celu.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy