Ból zęba po ponownym leczeniu i wypełnieniu kanałów

Witam! Kilka lat temu miałem kanałowo leczonego zęba 5 górna. Około 3 tygodnie temu ząb pękł i ukruszył się. Udałem się zatem na wizytę do stomatologa, który wykonał mi RTG zęba. Pani stomatolog po obejrzeniu zęba i konsultacjach z innym lekarzami stwierdziła, że mam źle wypełniony kanał po wcześniejszym leczeniu i że zaleca ponowne leczenie kanałowe. W sobotę ząb został "zrobiony", natomiast dziś 3 dni po zabiegu dalej boli. Mam przepisany antybiotyk Clin... ale chyba nie działa. Co robić?

Witam serdecznie,

Proszę przyjmować antybiotyk przepisany Panu przez lekarza, a w razie dalszych dolegliwości bólowych udać się do lekarza dentysty w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

Prawdopodobnie doszło u Pana zmian zapalnych w okolicy wierzchołka korzenia ( stąd antybiotyk ), których objawem jest między innymi ból - antybiotyk oraz leki przeciwbólowe ( jeśli ból jest nie do zniesienia ) powinny przynieść ulgę po kilku dniach.
Gdyby jednak dolegliwości utrzymywały się powinien Pan zgłosić się na kontrolę do gabinetu.