Ból zęba po ponownym leczeniu i wypełnieniu kanałów
Witam! Kilka lat temu miałem kanałowo leczonego zęba 5 górna. Około 3 tygodnie temu ząb pękł i ukruszył się. Udałem się zatem na wizytę do stomatologa, który wykonał mi RTG zęba. Pani stomatolog po obejrzeniu zęba i konsultacjach z innym lekarzami stwierdziła, że mam źle wypełniony kanał po wcześniejszym leczeniu i że zaleca ponowne leczenie kanałowe. W sobotę ząb został "zrobiony", natomiast dziś 3 dni po zabiegu dalej boli. Mam przepisany antybiotyk Clin... ale chyba nie działa. Co robić?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na afty
Witam serdecznie,
Proszę przyjmować antybiotyk przepisany Panu przez lekarza, a w razie dalszych dolegliwości bólowych udać się do lekarza dentysty w celu konsultacji.
Pozdrawiam.
Prawdopodobnie doszło u Pana zmian zapalnych w okolicy wierzchołka korzenia ( stąd antybiotyk ), których objawem jest między innymi ból - antybiotyk oraz leki przeciwbólowe ( jeśli ból jest nie do zniesienia ) powinny przynieść ulgę po kilku dniach.
Gdyby jednak dolegliwości utrzymywały się powinien Pan zgłosić się na kontrolę do gabinetu.