Boląca krostka na środku sutka

Witam od 2 dni mam malutką krostę na środku lewego sutka. Wygląda jak kawałek odstającej części sutka. Bardzo boli. Akurat dostałam w tym samym czasie miesiączkę, czy to może mieć połączenie z tym czy może być to całkiem coś innego ? Wczoraj była różowa dziś jest już ciemna jakby podeszła krwią.. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie. Wspomniana zmiana może być oznaka wystąpienia u Pani dodatkowego sutka. Jest on lub są one - (czasami mogą występować w zwielokrotnionej liczbie ) zmianami o nie groźnym charakterze. Oczywiście warto skonsultować się bezpośrednio z lekarzem podczas badania kontrolnego, jednak najprawdopodobniej ból jest związany z zaistnieniem miesiączki i wahaniem poziomu hormonów. U niektórych kobiet okres wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu w piersiach.