Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle dolnego odcinka kręgosłupa i wynik RTG

Mam 34 lata, jestem kobietą od jakiegoś czasu mam bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Ostatnio taki ból, że lekarz zalecił zastrzyki diclac i wit.B12 mydoclam50mg. Wykonałam badanie RTG - wyżej ustawiona prawa połowa miednicy.mała lewowypukła skolioza. Dyskopatia L5-S1. Wykonuję pracę, gdzie muszę bardzo dużo chodzić. Jak zinterpretować wyniki i jak leczyć?? Czy konieczna wizyta u neurologa? Rezonans mag.? Z góry Dziękuję za odp.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam,
rehabilitacja,ćwiczenia i systematyczność.proszę unikać dźwigania. Jesli zaś chodzi o ustawienie miednicy należałoby wykonać pomiar długości kończyn, może jest to wynik w różnicy długości a może przykurcz mięśni miednicy.
Pozdrawiam

0

Ze względu na fakt, iż jest Pani młodą osobą proponuję podjąć się rehabilitacji. Tylko w ten sposób uda się Pani wyjść z podanej sytuacji. Wymaga to systematyczności, regularności i także odpowiednio dobranych do Pani ćwiczeń. Ważne, aby zmieniła Pani swoją postawę ciała i zadbała o prawidłową ergonomię ciała.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy