Bóle głowy i problemy ze snem po poronieniu

Witam.Miesiąc temu straciłam dziecko.I od tamtego dnia codziennie mam bóle głowy,a co najgorszę nie śpię dobrze bo dręczą mnie koszmary.Na początku myślałam,że to normalne w takiej sytuacji.Co mam zrobić,aby zacząć normalnie zasypiać? I co zrobić z bólami głowy,bo tabletki przeciwbólowe dokońca mi nie pomagają.Proszę o odpowiedź? Dziękuję Serdecznie!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bóle głowy są prawdopodobnie napięciowe. Koszmary nocne świadczą iż nadal nie poradziła sobie Pani psychicznie z sytuacją, która Panią spotkała. Wskazany kontakt z psychologiem.

Musi Pani być ciężko o stracie dziecka....
Warto powoli przeżyć stratę i spróbować zrozumieć, że straty nawet tak wielkie, to też część życia....
Warto spojrzeć na świat wokół, docenić to co jest i będzie.
Zaufać losowi, Bogu, sobie samej i bliskim.
Warto może oprosić o radę mądrą bliską zaufaną osobę, Ludzi starsi często mają więcej pokory i zrozumienia, dystansu i akceptacji dla losu i zycia. Może psycholog, neurolog, lek nasenny czy przeciwlękowy może się przydać na jakiś czas.
W życiu bywa ciężko i trudno, do czasu. Potem jest dobrze i na szczęście zapominamy, że było źle...
Tak miało być.... Zycie jest wokół nas.
Serdecznie pozdrawiam