Bóle łydek i dość silny ucisk w mostku a tabletki antykoncepcyjne

Witam, od półtora tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne, w drugim tygodniu ich przyjmowania miałam przerwę trwającą dwa dni gdyż pojawiły się bóle łydek i dość silny ucisk w mostku. Po badaniach i konsultacji lekarskiej nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości i lekarz powiedział że mogę nadal brać tabletki, od następnego dnia normalnie jedną o zwykłej porze. Jednak obawiam się, że ochrona nie została zachowana. Czy mam przyjąć teraz wszystkie tabletki z blistra i zrobić 7 dni przerwy?

Witam! W tej sytuacji ochrona antykoncepcyjna z całą pewnością została obniżona. Dodatkową ochroną antykoncepcyjną powinna Pani stosować co najmniej tydzień od czasu ponownego przyjmowania tabletek.