Bóle mięśni i stawów, osłabienie a badania

Dzień dobry , Od pewnego czasu mąż skarży się na złe samopoczucie .Bolą go mięśnie ,stawy jest osłabiony, senny i ciągle mu zimno.Proszę napisać jakie powinien wykonać badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani mąż powinien udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pani męża oraz na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji zleci właściwe badania. Niewątpliwie warto jednak wykonać morfologię, parametry stanu zapalnego, elektrolity, ocenę funkcji wątroby, nerek czy też tarczycy.