Bóle oczu i uciążliwe mroczki

Witam, Mam 27 lat, do okulisty trafiłam z uciążliwymi mroczkami przed oczami trwającymi od 4 miesięcy i częstymi bólami oczu. Przy okazji w prawym oku został stwierdzony przerost nabłonka barwnikowego siatkówki (skroń). W co może przerodzić się to schorzenie? Czy jest to groźna zmiana? Czy powinnam się martwić że to może być polipowatość gruczolakowata, czy może to nie koniecznie zwiastuje to schorzenie? Jakie podjąć kroki?

Aleksander Ropielewski

Zaburzenia nabłonka barwnikowego siatkóki moga wystęować w kilku schorzeniach dlatego dla postawienia rozpoznania i interpretacji wyniku badania okulistycznego ważny jest całokształt obrazu klinicznego.