Bóle okolicy łopatki

Od długiego już czasu boli mnie okolica lewej łopatki, ból jest tępy, czasami promieniuje do ramienia, łokcia, przypomina to ból kończyn w czasie grypy. Ból przechodzi po środkach przeciwbólowych. Miałam robione ekg, które nic nie wykazało. Ogólnie nic mi nie dolega, wyniki badań są książkowe. Jedyna przypadłość jaka mnie dotknęła to (zdiagnozowana) nerwica lękowa. Poza tym mam skoki ciśnienia i moje serce pracuje za szybko (leki Ramipril i Bisoratio). Mam 42 lata.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Witam.Warto zasięgnąć konsultacji psychoterapeuty ponieważ objawy o których Pani pisze mogą wskazywać na pochodzenie psychogenne.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bóle pleców w okolicy łopatki

Witam mam taki problem że od kilku dni balą mnie plecy z prawej strony w okolicach lopatki, promieniuje na przod klatki piersiowej. Ból ten przechodzi gdy coś zjem. Jest to tepy ból taki jak przy owianiu. Co z tym robić??
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bóle kręgosłupa i okolicy łopatki

witam od kwietnia 2015 mam bardzo duze bole kregoslupa zwlaszcza w okolicy lewej lopatki mialam robione rtg kregoslupa L-S i Th moje wyniki to : niewielkie lewoboczne skrzywienie kregoslupa L z niewielka rotacja trzonow kregow wzdluz osi zwezenie prestrzeni m/k L5/S1 poczatkowe zmiany zwyrodnieniowo wytworcze na przednich krawedziach trzonow kregow. czy takie wyniki moga byc przyczyna tak silnych bolow plecow? dodam ze mam duza nadwage z ktorej trudno mi wyjsc:(
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Zgłasza Pani ból w okolicy łopatki czyli na wysokości odcinka piersiowego a cytuje wynik badania rtg kręgosłupa lędźwiowego.
Jako, że kręgosłup stanowi oś czynnościowo-anatomiczną może się zdarzyć, że zmiany w jednym odcinku powodują dolegliwości w innym, jedna w pierwszej kolejności przyczyny należy szukać na odpowiadającym poziomie.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty