Bóle pachwiny i okolic ud

Witam, od około tygodnia boli mnie pachwina, ból odczuwam czasami takze w okolicach uda. Na poczatku bolała mnie pachwina tylko z prawej strony, a teraz takze z lewej. Mam po obu stronach takie jakby guzki, to chyba powiekszone wezly chlonne? Jestem troche osłabiony przez te dolegliwosci. Z czego moga wynikac te bole? Narazie nie byłem u lekarza, za tydzien mam wizyte u urologa, bo jakis rok temu mialem pewien problem z prawym jadrem. Czy to moze miec jakis zwiazek? Skad moga sie brac te bole?

Dzień dobry,

Podawane przez Pana objawy mogą wynikać, tak jak sam Pan pisze z powiększenia węzłów chłonnych pachwinowych. Przyczyny powiększenia mogą być różne, np. zapalna. Pisze Pan o przebytych problemach z jądrem, ale nie określa Pan dokładnie jaki miały charakter. Jeśli miał Pan problemy onkologiczne, to mogą to być następstwa choroby, ale oczywiście nie muszą. Niezależnie od przyczyny powinien zgłosić się Pan do lekarza, który po zbadaniu Pana określi przyczynę Pana dolegliwości i pomoże dobrać najbardziej skuteczne leczenie. Proszę nie czekać przez kolejne dni, ale dla własnego bezpieczeństwa i komfortu wcześniej skontaktować się z lekarzem, co pozwoli podjąć działania mające na celu jak najszybsze zmniejszenie Pana dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz