Bóle zęba po borowaniu i założeniu plomby

Witam, 1,5tyg temu miałam leczonego zeba - normalne orowanie i załozona plomba od tego czasu zab jest wrazliwy przy nagryzaniu, w innych sytuacjac nie boli -w piatek bylam u stom z nastepna wizyta powiedziałam o tym pani doktor sliłowała go troche poniewaz byl za wysoko obejrzala zeba i powiedziala ze zab wyglada prawiłowo i ze nic sie tam nie dzieje, jednak w dalszym ciagu odczuwam go podczas nagryzania czy jest to normalna reakca zeba i moze przez jakis czas sie "przyzwyczajac"

Niekiedy po leczeniu występuje nadwrażliwość. Wszystko zależy w którą stronę "pójdą" dolegliwość. Jeżeli będą ustępowały to trzeba zęba kontrolować radiologicznie czy nie obumiera. Jeżeli dolegliwości się nasilą trzeba jak najszybciej wykonać leczenie kałowe pod mikroskopem na jednej wizycie.

Nie przyzwyczai się ,jednak jeżeli wypełnienie było za wysoko i przez dłuższy czas to mamy do czynienia z urazem ozębnej , ozębna po takiej historii może dochodzić do siebie jakieś 10-14 dni , po tym czasie raczej trzeba wrócić na fotel , także jeżeli ból będzie się nasilał to proszę zwrócić się szybciej do lekarza