Bóle zębów i dziąseł w 18. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 18 tygodniu ciąży i bardzo bolą mnie zęby i dziąsła. Lekarz powiedział mi ze wszystko jest w porządku ze to pewnie przez ciąże. Nie mogę pić gorących ani zimnych napojów bo wtedy bardziej boli. co mogę zrobić żeby zmniejszyc ból pozdrawiam Sandra

Trzeba zgłosić się do stomatologa, najlepiej specjalisty periodontologa. Stany zapalne dziąseł w ciąży trzeba leczyć, bo nieleczone mogą być przyczyną przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej dziecka.