Bolesne bóle brzucha, przybieranie na wadze i rozdrażnienie u 24-letniej kobiety

mam problemy ze snem..w ostatnim czasie suzo przytylam jak cos mnie zdenerwuje odrazu zaczynam jesc jestem rozdrazniona a wpracy czuje sie jak koziol ofiarny bezprzewy wytykane mi sa zeczy niemoge skupic sie na pracy popelniam bledy i zapominam co mam robic zwykle czynnosci sprawiaja mi trudnosc jestem rozdrazniona odbija sie to na dzieciach czesto tez latam do taolety aby sie zalatwic i przy tym dokuczaja mi bolesne bole brzucha i parcia czuje sie jakbym byla beznadziejna nic mi nie wychodzi

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Zasadniczo jeśli czuje Pani tak duży dyskomfort w codziennym życiu warto zgłosić się po pomoc do psychologa ale również psychiatry. Niech Pani nie rezygnuje od razu z tego drugiego, leki pomogą Pani w pierwszym okresie stanąć na nogi i rozpocząć proces zmiany, a wizyty u psychologa dadzą długoterminowy efekt, również po odstawieniu leków. Doraźnie pomóc może ttrening relaksacyjny metodą Schultza lub Jakobsona. Ich wzorce znajdzie Psami w internecie oraz na stronie Symbolia.pl
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Konieczna jest zarówno konsultacja lekarska, w kierunku wykluczenia np. zaburzeń hormonalnych czy innych przyczyn chorobowych.
W drugiej kolejności proszę zgłosić się także do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!