Bolesność brzucha a przelewanie w brzuchu

Towarzyszy mi ból brzucha po prawej stronie poniżej pępka czuje kłucie. Od jakiegoś czasu słyszę również jak przewala mi się w brzuchu, jakby układ pokarmowy nie dawał rady z trawieniem. Poszłam prywatnie na usg, w badaniu wyszło, cytując: "Pęcherzyk żółciowy cienkościenny ze złogiem w okolicy przyszyjkowej o śr do 15 mm", czy mogłabym się dowiedzieć co w takiej sytuacji robić? Wiem, że ważna jest odpowiednio dobrana dieta, ale czy operacja jest konieczna? Jak postępować? Z badaniem do szpitala?

Aleksander Ropielewski

Objawy opisane przez Panią nie wydają się wynikać z kamicy pęcherzyka żółciowego(inna lokalizacja dolegliwości bólowych oraz niewielkie złogi). Sugeruję pogłębienie diagnostyki i kontakt z gastrologiem. Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić dokładniejszej odpowiedzi.