Bolesność brzucha po zastosowaniu pasa do ćwiczeń

Witam...przesyłam 15 minut miałem na sobie pas wibrujacy do ciwiczen na brzuch , 2 dniach później zaczął mię boleć brzuch do około pepka minęły 4 dni bol powoli mija ale jeszcze gdy naciskam czuje bol chociaż miejsce , w pierwszym dniu trudno było zasnąć teraz jak leżę to nic nie czuje , ale jak zacznę chodzi pobolewa pod pepkiem każdego dnia mniej , żadnej goraczki czy innych dziwnych objawów , czy powodem może być nieodpowiednie użycie pasa na wibracje? Pozdrawiam i liczę na odpowie

Dzień dobry,

Proszę już więcej nie używać tego typu urządzeń, ich długotrwały wpływ na zdrowie nie został dokładnie zbadany. Mogą np. zwiększać ryzyko niektórych schorzeń przewodu pokarmowego, jak np. choroby refluksowej, czy zwiększać ryzyko rozwoju przepukliny rozworu przełykowego. Długtrwałe wibracje powodują miejscowe przekrwienie, co nie zawsze jest zdrowe. Jeśli doszło do stymulacji mięśni, może mieć Pan związane z "przetrenowaniem" mięśni zakwasy...

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz