Bolesność kolana podczas klękania

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że przy klęczeniu "np. pozycja pompki damskie" odczuwam ból w prawym kolanie. Kolano wygląda na sine/zbite, a tuż na kości kolana wyskakuje coś miękkiego na podobieństwo żyły (ale to chyba nie jest żyła). Mogę to docisnąc do kolana i wtedy odczuwam ból - słaby ale odczuwalny. Moje pytanie jest następujące, czy można jakoś temu zaradzić? Co to jest? Dodam, że nie jest to efektem stłuczenia, bo tak jak mówiłem, problem występuje nawet przy zwykłym klęczeniu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wizyte u lekarza rodzinnego badz ortopedy celem dokonania badania oraz ustalenia jak najlepszego postepowania. Pozdrawiam

Szanowny Panie

Bez badania się nie obejdzie. Musi Pana zbadać ortopeda, najlepiej zajmujący się głównie stawem kolanowym i koniecznie operujący kolana artroskopowo.
Na podstawie Pana opisu trudno powiedzieć coś wiążąco odnośnie przyczyn. Kolano należy zbadać szeregiem testów ortopedycznych, pozwoli to na odpowiedź z czego wynika ją Pana dolegliwości.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski

https://m.facebook.com/profile.php?id=736733456408523
artrocenter.pl