Bolesność okolicy serca u 24-latki

Jestem kobietą, mam 24 lata. Kiedyś od sierpnia 2012 r pobolewało mnie serce lub górna część klatki piersiowej, na co pomagał odpoczynek na leżąco (mogło to byc na tle nerwowym). Była długa przerwa i kilka miesięcy temu takie bóle powróciły jednakże bardzo wątpię, aby na tle nerwowym. Często mam zawroty głowy prawie codziennie, co kilka dni pobolewa mnie serca w dolnej części lub górna część klatki piersiowej na wys. serca. Co to może oznaczać?

Powinna Pani udać się do internisty, w przypadku takich dolegliwości konieczna będzie dalsza diagnostyka m.in. wykonanie badania EKG, RTG klatki piersiowej. Wiele zależy od wyniku badania fizykalnego, musi więc Pani udać się osobiście do przychodni.