Cena bondingu i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące ceny bondingu i przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Czy każdy gabinet stomatologiczny wykonuje bonding? Chciałabym zrobić ten zabieg ale nie wiem czy jeśli pójdę do każdego stomatologa to ta usługa będzie świadczona. Jak wygląda cena bondingu? Szukałam informacji w internecie na ten temat, ale zauważyłam, że ceny bondingu w różnych gabinetach potrafią się od siebie bardzo różnić. Od czego zależy cena bondingu? Czy jeśli ten zabieg jest droższy to znaczy, że będzie wykonany lepiej? Chciałabym również dopytać o ewentualne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Mam nadzieję, że bonding byłby dobry do zamaskowania plam próchnicowych (odwapnienia). Czy bonding to zabieg skuteczny? Z jakimi problemami dokładnie jest on w stanie pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

W razie watpliwosci prosze skonsultowac sie z innym lekarzem.
Zycze powodzenia Aleksandra Bąk

Witam, bonding jest stosowany przed założeniem wypełnienia a po wytrawieniu szkliwa. Kiedyś, w jakimś podręczniku rzeczywiście czytałam o rebondingu, który powinno się przeprowadzać jako oddzielny zabieg po zakończeniu całkowitego leczenia. Uważam jednak, że dobre, szczelnie założone wypełnienia nie wymagają takich procedur, gdyż nie udowodniono, że po rebondingu żywotność ich jest dłuższa.Pozdrawiam