Brak apetytu, brak okresu i brązowe plamienia - czy to przez tabletki?

Witam. Mam 17 lat. Od 3 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne. Dwa tygodnie temu kochałam się z moim chłopakiem i za każdym razem kończył w środku. 4 dni temu zaczęła się 7-dniowa przerwa podczas, której miał wystąpić okres (wszystkie objawy okresu występują - bóle (choć do tej pory był to ból, który uniemożliwiał mi funkcjonowanie), a nawet skurcze, napuchnięte i bolące piersi), jednak go nie dostałam, i w zamian wraz z przedostatnią tabletką pojawiły się obfite brązowe plamienia z domieszką krwi. Dodam, że przez ostatnie dwa tygodnie bardzo mało jadłam, tzn. moje posiłki ograniczały się do dwóch, trzech kanapek dziennie. Czy możliwe jest, żebym była w ciąży, czy to raczej sprawa hormonów? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli tabletki były przyjmowane prawidłowo i zgodnie z zaleceniami lekarza to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne.
Krwawienia śródcykliczne mogą występować podczas pierwszych miesięcy stosowania doustnej antykoncepcji, zazwyczaj ustępują w ciągu kilku kolejnych cyklów.

Brak krwawienia miesięcznego może występować u niektórych kobiet, jeśli np. nie doszło do wystarczającego pogrubienia błony śluzowej macicy.

Jeśli cykle nie ulegną normalizacji pod względem krwawienia, wówczas problem  należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl