Brak apetytu i chęć odchudzania się u nastolatki

Witam. Ostatnio zostałam wezwana do szkoły w sprawie mojej 17 letniej córki ponieważ nie chce w szkole jeść obiadów i waży się u pielęgniarki 2 razy w tygodniu. W domu je tylko kanapki a mówi mi że w szkole je obiad. Kiedyś mówiła mi że musi schudnąć bo ma odstajacy brzuch jak by była w ciąży i grube nogi. A ona jest chuda jedyne co jej odstaje to kości. Waży 45 kg przy wzroście 158. Znalazłam w jej pokoju zeszyt w którym od lutego zapisuje ile waży, co jadła i przelicza to na kalorie

Witam serdecznie,

Ewidentnie zachowanie córki świadczy o zaburzeniach odżywiania a głównie o anoreksji. Jak sama Pani widzi córka waży bardzo mało a twierdzi że chce schudnąć. Obsesyjne liczenie kalorii, częste ważenie się oraz oszukiwanie co do spożywania posiłków potwierdza moje przypuszczenia. Proszę koniecznie zareagować i szukać pomocy. Współpracuję z dziewczynami które cierpią na bulimie czy anoreksję i wiem do jakiego stopnia mogą się posunąć aby tylko być bardzo szczupłą. Często kończy się to problemami hormonalnymi, brakiem miesiączki, wypadaniem włosów i ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia wraz z niewydolnością narządów wewnętrznych. Nie chciałabym Pani straszyć ale proszę udać się z córką do psychoterapeuty a potem dietetyka. Należy reagować póki nie jest za późno!

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, BMI Pani córki wynosi 18, czyli jest poniżej granicy normy. Dziewczyna wykazuje objawy anoreksji. Powinna Pani udać się z nią jak najszybciej do psychologa/psychiatry. Sama Pani sobie z problemem córki nie poradzi. Pozdrawiam, Anna Brinken

Witam. Zachowanie córki świadczy o zaburzeniu w odżywianiu, dlatego proponowałabym udać się z nią do psychologa. pozdrawiam