Brak apetytu u trzylatka

Witam, jestem mamą 3 letniego chłopca. Moim najgorszym problemem jest to, że nie chce nic jeść. Jego dzień zaczyna się od kaszy mannej z sokiem potem 2 jogurty, obiadku nie je już od 3 tygodni i potem znów 2 jogurty i na noc kasza. Nic nie chce jeść innego, nic gryźć, wszystkim się dławi i wymiotuje, robiliśmy wyniki tylko żelazo nie jest w normie, mamy skierowanie do psychologa lecz na marzec, co mam robić, dodam , że prośby i groźby nic nie dają, żadne tłumaczenia.

W takiej sytuacji występują z dużym prawdopodobieństwem niedobory pokarmowe, które obniżają apetyt i odpornośc organizmu. W efekcie dziecko zaczyna często chorować. Proponowałabym suplement mineralno-witaminowy z naciskiem na cynk i żelazo.
Na stole kolorowe jedzenie, dziecko samo wybiera to co chce. W miarę możliwości wspólne rodzinne spożywanie posiłków o tych samych porach dnia. Cała rodzina odżywia sie zdrowo, rodzice i starsze rodzeństwo dają przykład, atmosfera podczas jedzenia ma być miła.
Jeśli dziecko chodzi do przedszkola, to być może dzieje się tam coś, o czym nie potrafi powiedzieć. Może dotyczyć spożywania posiłków.

Zapewne dziecku od małego były podawane słodkie produkty - to może być składowa Państwa problemu. Każdy wybrałby to, co bardziej mu smakuje, czyli słodkie i miękkie. Groźby tu nie pomogą, ale dobra informacja jest taka, że zdrowe dziecko nie da się zagłodzić.

Jeżeli mały notorycznie się krztusi i wymiotuje może to sugerować problemy inne niż psychiczne (żucie,połykanie).
Proszę skontaktować się ze Szkołą Terapii Karmienia "Od pestki do ogryzka" - te osoby pomagają właśnie w takich zaburzeniach. Może nawet kontakt telefoniczny pomoże?

Tymczasowo: spróbować dać dziecku wybór> czy chce zjeść to czy to, pokroić drobniej warzywa i owoce>może akurat coś go skusi. Kanapki z wesołymi minkami. Jeśli nie chce/nie może gryźć to np rozgnieść banana łyżką, zblendować owoce, zupki-krem

Powodzenia :)