Brak apetytu po rozstaniu z dziewczyną

Po 2 latach bardzo boleśnie rozstałem się z dziewczyną, stałem się bardzo nieufny i nerwowy a do tego straciłem całkowicie chęć jedzenia. od 2 dni zjadłem kawałek wafla ryżowego z wielkim trudem, czuje lekki głód ale gdy coś jem to momentalnie wymiotuje, widzę po sobie, że już schudłem, co zrobić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj, Brak apetytu jest odpowiedzią organizmu na stresującą sytuację jaką jest rozstanie z dziewczyną. Organizm nie sygnalizuje potrzeby spożycia posiłku, żołądek zaczyna się kurczyć i mogą pojawić się bóle brzucha i nudności. Przede wszystkim powinieneś zacząć jeść - inaczej będziesz bardzo osłabiony, miał zawroty głowy, schudniesz. Początkowo spożywaj posiłki o małej objętości, a zarazem wartościowe np. biały serek, 1-2 kanapki z wędliną i warzywami, koktajl owocowy. Nie zapominaj o piciu wody. Jeżeli problem będzie się przedłużał zgłoś się do lekarza. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek