Uczucie smutku i brak chęci do życia po rozstaniu z dziewczyną

Witam, Chciałem zadać pytanie na poziomie psychologicznym.Otóż około pół roku temu rozstałem się z dziewczyną,do której wróciliśmy trzeci raz w ciągu czterech lat naszej znajomości a zarazem związku.Rozstałem się,ponieważ czułem iż przebywam z osobą która mogła posiadać ukryte zaburzenia osobowości i przez to często przy niej czułem się bardzo nieszczęśliwy choć teraz też czuje bardzo duży smutek i brak chęci do życia.Jak można zaradzić temu stanowi?

Z pewnością dobrym pomysłem będzie zwrócenie się o pomoc do specjalisty, który pomoże Panu dokonać refleksji odnośnie przeszłego związku, zrozumieć jego funkcjonowanie a przede wszystkim pomoże odkryć Pana aktualne potrzeby i oczekiwania, zrozumieć przyczyny obecnego nastroju.

Smutek, przygnębienie są naturalnymi uczuciami po rozpadzie związku. Uczucia te mogą się utrzymywać dosyć długo. Pomocne w poradzeniu sobie z tymi uczuciami mogą być kontakty z rodziną i przyjaciółmi, aktywne spędzanie czasu, podejmowanie zadań które dają satysfakcję, poświęcenie się swoim dotychczasowym lub nowym pasjom. Można też skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak