Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie smutku i brak chęci do życia

Witam, mam w życiu praktycznie wszystko - dobre studia, wystarczająco pieniędzy aby realizować wiele zachcianek, kilku sprawdzonych przyjaciół, dziewczynę której wiele osób mi zazdrości. Mam 22 lata i 0 problemów ze zdrowiem. Znajomi postrzegają mnie jako wiecznie uśmiechniętego, przyjacielskiego, "któremu wszystko się udaje". Jednak mimo tego bardzo często czuję się źle - po prostu jest mi smutno, nie widzę za wiele sensu w rzeczach dookoła siebie i chciałbym uciec od wszstkiego. Co robić?
22 LAT ponad rok temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Czy zastanawiał się Pan kiedykolwiek, dlaczego czuje się Pan nieszczęśliwy? Czego Panu brakuje? Napisał Pan, że ma wiele – zdrowie, pieniądze, ukochaną dziewczynę, przyjaciół, dobre studia – a jednak mimo wszystko nie potrafi Pan czerpać radości z życia. Czy może to mieć związek z dzieciństwem, z kiepskimi relacjami z rodzicami, z niską samooceną? Drogą wirtualną nie da się znaleźć przyczyny Pana kiepskiego samopoczucia. Niewykluczone, że smutek, pesymizm, przygnębienie, poczucie bezsensu i pustki to symptomy zaburzeń nastroju, np. depresji. Zachęcam Pana do konsultacji i rozmowy z psychologiem w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Odsyłam też do artykułów: Jak być szczęśliwym?, Co na smutek?, Satysfakcja z życia, Co jest potrzebne do szczęścia?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam,
smutek, utrata zdolności odczuwania przyjemności i brak sensu, negatywne myśli dotyczące siebie, innych i otaczającej rzeczywistości są objawem zaburzeń depresyjnych. Proszę zastanowić się nad psychoterapią, z pomocą psychologa/psychoterapeuty łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy