Brak akceptacji siebie i myśli samobójcze

Witam Mam 15 lat i nienawidze siebie..swojego ciała,głosu,charakteru. cały czas chce mi sie płakac, nie wychodziłabym z domu. w szkole mi dokuczają..mówią,ze jestem wielorybem,pasztetem i inne wyzwiska..nby mam przyjaciół ale nie czuje,zeby mnie wspierali.od dawna mam mmysli samobójcze ale boje sie ,ze i to mi sie nie uda. nie radze sobie ze sobą..ostatnio wszystko mnie boli,kuje mnie serce,jest mi ciagle smutno, wszystkim sie przejmuje co mi ktos powie. po prostu nienawidzę swojego życia :(
15 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Twoja wiadomość jest napisana w bardzo niepokojącym tonie. Oprócz oznak niskiego poczucia własnej wartości, przejawiasz objawy charakterystyczne dla zaburzeń depresyjnych – płaczliwość, smutek, przygnębienie, pesymizm, unikanie towarzystwa, lęki, myśli samobójcze, dolegliwości somatyczne, np. bóle serca. Do tego wszystkiego dochodzi niska samoocena, skrajny samokrytycyzm, wręcz nienawiść do samej siebie i brak akceptacji ze strony rówieśników. Masz bardzo dużo problemów, które się nakładają na siebie i sprawiają, że jesteś nieszczęśliwa. Uważam, że powinnaś o swoich problemach porozmawiać z kimś bliskim, np. z przyjaciółmi, o których wspomniałaś, albo z mamą. Myślę, że warto byłoby skonsultować się z lekarzem psychiatrą, by sprawdził, czy nie cierpisz na coś w sensie klinicznym, np. na depresję albo nerwicę. Pomocy możesz również szukać u psychologa albo pedagoga szkolnego. Możesz też zadzwonić pod jeden z numerów telefonów zaufania, np. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111.
Pozdrawiam!

Jest Pani zagrożona depresją. Nie wiem jaka jest Pani sytuacja rodzinna, ale widzę że raczej jest Pani samotna w tym co Pani przeżywa. Przezwiska Panią bolą bo odczuwa je Pani jako prawdziwe - a to jedynie wyraz prostactwa i prymitywizmu Pani otoczenia. Ma Pani już objawy somatyczne o podłożu psychogennym. Proszę nie czekać aż będzie jeszcze gorzej ale powiedzieć o tym rodzicom i zasięgnąć opinii psychologa i psychiatry. Pozdrawiam A.R.