Brak apetytu po rozstaniu

Od kilku dni nie potrafię jeść , jestem głodna , w brzuchu mi burczy strasznie , ale jak już czuję zapach jedzenia jest mi niedobrze , każdy kęs przeżuwam maksymalnie długo i często towarzyszą temu odruchy wymiotne nie wiem co mam robić . Wszystko zaczęło się po rozstaniu z facetem czy możliwe , że to przez smutek nie potrafię jeść ? Jak temu zaradzić ?

Zmniejszenie apetytu może być reakcją na silne negatywne emocje tj. właśnie smutek. Jeśli ten stan będzie się utrzymywał przez dłuższy czas lub nasilał zalecam konsultację u psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam!