Brak krwawienia podczas stosowania Noriday

Witam,stosuję Noriday od ponad roku,zawsze występowało u mnie krwawienie jednak w tym miesiącu się nie pojawia.Z moich wyliczeń wynika,że okres powinnam dostać 4 dni temu.Wczoraj zrobiłam test ciążowy,wynik negatywny.Czy powinnam nadal brać pigułki czy lepiej je odstawić i kiedy powtórzyć test ciążowy?Czy brak miesiączki w takim przypadku jest normalny?Nie wiem co robić,nie chciałabym ciąży,ale jeśli się stanie to czy branie pigułek nie zaszkodzi dziecku?Bardzo proszę o odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli do dnia dzisiejszego miesiączka nie wystąpiła proponuje zgłosić się do ginekologa. Badanie pozwoli wykluczyć/potwierdzić przypuszczenia.