Brak miesiączki przez 6 miesięcy po odchudzaniu

Przez 6 miesięcy nie miałam miesiączki pojechałam do szpitala stwierdzili że przez odchudzanie straciłam miesiączkę.Po wyjściu ze szpitala miałam brać tabletki Estrofem i Duphaston. Minęły trzy tygodnie kuracji tabletkami i od razu na drugi dzień miałam miesiączkę jest ona bardzo obfita.Ucieszyłam się ale chciała bym bardzo zostać mamusią strasznie żałuje tego błędu że się odchudzałam..Ale czy po tych tabletkach mogę zajść w ciążę?

Witam serdecznie,

Niezdrowe odchudzanie, głodówki lub diety bardzo niskokaloryczne czy zaburzenia odżywiania często powodują zaburzenia hormonalne i brak miesiączki. Widzę że żałuje Pani swojego błędu i dobrze że w porę Pani zareagowała i zgłosiła się do lekarza oraz mam nadzieje zaprzestała odchudzania. Tabletki wywołały okres i miejmy nadzieję że teraz będzie się on powtarzał cyklicznie i naturalnie. Jeżeli nie to proszę dalej kontaktować się z ginekologiem. Terapie hormonalne i ówczesna medycyna pozwalają naprawić tego typu błędy i stwarzają szanse na szczęśliwe macierzyństwo:) Proszę się nie martwić zajdzie Pani w ciąże o ile będzie Pani pod kontrola lekarza i zadba Pani o swoją dietę. Dieta musi być pełnowartościowa, dostosowana do Pani zapotrzebowania energetycznego i powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Życzę powodzenia i samych sukcesów:)

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam. Farmakologię warto uzgodnić z lekarzem. Natomiast na pewno musi teraz Pani zadbać o swoją dietę, aby przygotować swój organizm do ciąży. Ważne jest aby teraz Pani jadła regularnie, pełnoziarniste pieczywo, kasze, mięso (żelazo), ryby (omega-3, witamina D), zielone warzywa (foliany), owoce. Warto też suplementować już teraz kwas foliowy 1 tabletkę dziennie, zapobiega on wadom cewy nerwowej u dziecka.

Witam,

Proponuję przed kolejną próbą zajścia w ciążę wyprowadzić swój sposób odżywiania na prostą. Każde restrykcyjne diety, nieskokaloryczne i niezbilansowane będą utrudniały Pani zajście w ciążę, a także przyczyniały się do powstawania niedoborów. Są one po prostu wyniszczające. Proszę zadbać o regularność posiłków, bogatych w warzywa i owoce, a także dostarczające zdrowe tłuszcze i złożone węglowodany.