Brak efektów podczas odchudzania i wykonywania ćwiczeń

Witam, mam 18 lat 175 cm wzrostu i ważę 80 kg chciałabym ważyć 70 kg. Ćwiczyłam na stepperze nie cały miesiąc nie odniosłam żadnych skutków, następnie skakałam na skakance 400 skoków, robiłam brzuszki przysiady, ograniczałam słodycze i jedzenie przez cały dzień i nie widziałam efektów. Nie wiem co jest nie tak.. co mam robić żeby osiągnąć wymarzony efekt?

Samo ćwiczenie nie przyniesie efektów, w sytuacji, kiedy nie dostarcza Pani sobie wystarczającej ilości kalorii. Jak sama Pani napisałam ogranicza Pani jedzenie przez cały dzień i to jest Pani główny błąd. Żeby schudnąć musimy dostarczyć swojemu organizmowi jego indywidualne minimum kaloryczne, które pozwala mu na funkcjonowanie.W momencie, kiedy spożycie kalorii jest poniżej tego minimum a do tego dochodzi regularna aktywność fizyczna organizm nie pozwoli sobie na palenie tkanki tłuszczowej, gdyż nie dostaje swego minimum i wszystko co otrzyma kumuluje w formie tkanki tłuszczowej na później. Proponuję wybrać się do dietetyka, który wykona niezbędne badania i określi Pani zapotrzebowanie kaloryczne i zaproponuje prawidłowy sposób odżywiania, który pozwoli na osiągnięcie założonego celu.
Pozdrawiam Monika Majcher-Lipiejko

Witam
Proszę całkowicie na jakiś czas wyeliminować z diety słodycze, napoje gazowane, fast food, białe pieczywo, węglowodany. Musi też Pani wyregulować sobie posiłki najlepiej jak będzie ich 5 co 2-3 godziny o tych samych porach. W diecie nie zapominamy o piciu wody od 1,5 do 2l dziennie.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Powodów braku efektów w odchudzaniu może być wiele: stan zdrowia, zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą lub niewłaściwa dieta czy przetrenowanie. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Musi Pani dbać o zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednio zbilansowaną dietę, dostosowaną do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Mogę Pani zaproponować ocenę dotychczasowego jadłospisu. W tym celu wyśle mi pani przykładowy dzień opisujący Pani odżywianie: co Pani jada na dane posiłki, jakie są odstępy pomiędzy posiłkami itp. Przyjrzę się temu dokładniej i wskażę ewentualne błędy.

Kontakt: joanan.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk