Ograniczenie słodyczy i brak efektów odchudzania

Ćwiczę od miesiąca, ograniczyłam jedzenie( zero podjadania, jedyna słodycz to 1-3 kostki gorzkiej czekolady i owoce). Mimo tego nic nie spadłam ani z wagi,ani z centymetrów . Dodam,że zapisuję wszystko,co jem,więc nie ma możliwości,że zapomniałam o zjedzonych posiłkach. Wszyscy bardzo się dziwią,że jem mało, ćwiczę codziennie,a efektów brak( jedynie zrobiły mi się mięśnie na nogach). Tabletki antykoncepcyjne biorę od 6 miesięcy. Czy tabletki mogą mieć wpływ na niemożliwość spadku wagi ?

Witam.
Na brak efektów odchudzania może mieć wpływ kilka czynników. Tabletki antykoncepcyjne często zatrzymują poziom wody w organizmie, nieregularność posiłków, brak picia odpowiedniej ilości wody. Proponuję całkowicie na jakiś czas wykluczyć słodycze, ograniczyć węglowodany, jeść regularnie o stałych porach, pić do 2l wody dziennie. Owoce jeść do godz 17 po warzywa. Jeżeli ćwiczy Pani sama to proponuję robić to pod okiem trenera, który dopasuje odpowiednie ćwiczenia dla Pani.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Obawiam się, że przyczyną braku efektów może również być to, że je Pani za mało. Jak sama Pani pisze znajomi dziwią się że je Pani mało. Głodówka, czy bardzo nisko kaloryczna dieta zwłaszcza przy sporej aktywności fizycznej może powodować zastój wagi a nawet jej wzrost. Dzieje się tak dlatego, że organizm nie dostaje tego, co jest mu niezbędne do funkcjonowania i kumuluje energie w formie tkanki tłuszczowej. Proponuję wybrać się do dietetyka (lub skontaktować ze mną mailowo) w celu przeanalizowania pani żywienia, przeliczenia ilości kalorii codziennie dostarczanych i proporcji białek, tłuszczy i węglowodanów. To na pewno da odpowiedź czy Pani dieta jest prawidłowa i przyczyn braku efektów trzeba szukać dalej, czy powodem jest właśnie zła dieta.
Pozdrawiam Monika Majcher-Lipiejko monika@slimbartoszyce.pl