Brak okresu przez 10 miesięcy po odchudzaniu się

Prawie10miesięcy nie mam okresu po odchudzaniu, jadłam ok 1500kcal dziennie (unikałam tłuszczu,Brak aktywności fizycznej) . Mam 18 lat,ważę49 przy wzroście 168,przed odchudzaniem ważyłam62kg. Ile powinnam mniej więcej spożywać kalorii?Dodam,że mam niedoczynność tarczycy,zażywam tabletki euthyrox n25.Nie wyglądam chudo.Boje się przytyć,choć wiem że powinnam.Nie ćwiczę,jestem osłabiona,nic mi się nie chce,ciągle mi zimno.Ile kcal i co powinnam jeść,aby przytyć?Słodycze jem codziennie uzależnienie

Pani waga jest bardzo niska, prawdopodobnie ma Pani za mało tkanki tłuszczowej niezbędnej do właściwych przemian hormonów płciowych co powoduje, że nie miesiączkuje Pani. Trzeba koniecznie włączyć zdrowe tłuszcze do diety, zwiększyć kaloryczność posiłków i zastąpić słodycze wartościowymi posiłkami. Ale przede wszystkim proszę zacząć od wizyty u lekarza i wykonaniu podstawowych badań.